[PSSE]: Promocja zdrowia na rzecz dobrobytu, równości i zrównoważonego rozwoju

07.04.2022r.

Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Święto skłania do prowadzenia działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, które są ważne dla ludzi na całym świecie.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów zdrowia publicznego na świecie. W 2022 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia to „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaworze zwraca się z prośbą
o zamieszczenie na stronie internetowej Państwa placówki oraz na profilu społecznościowym informacji i grafik o Światowym Dniu Zdrowia.

W ramach ww. kampanii WHO zachęca rządy i opinię publiczną do dzielenia się historiami o krokach, jakie podejmują, aby chronić planetę i swoje zdrowie.

W dobie coraz bardziej postępującego zanieczyszczenia planety oraz nasilenia się chorób, takich jak rak, astma, choroby serca, istnieje potrzeba prowadzenia działań niezbędnych do utrzymania zdrowia ludzi, jak również naszej planety.

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia 2022 WHO wspiera ruch na rzecz tworzenia społeczeństw żyjących w dobrym samopoczuciu.

WHO szacuje, że każdego roku ponad 13 milionów zgonów na całym świecie jest spowodowanych przyczynami środowiskowymi, których można uniknąć. Kryzys klimatyczny jest największym pojedynczym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości.

Promocja zdrowia na rzecz dobrobytu, równości i zrównoważonego rozwoju
Promocja zdrowia na rzecz dobrobytu, równości i zrównoważonego rozwoju
print