Dział Udostępniania dla Dorosłych – Wypożyczalnia

Informacje o Wypożyczalni Działu Udostępnień dla Dorosłych – lokalizacji, zakresie działalności i ofercie.Lokalizacja:pl.Seniora 4, parter

Kontakt:telefon – 76 870-26-02, wew. 24

e-mail – wypozyczalnia@mbp.jawor.pl

skype – mbp_jawor_wypozyczalnia

W Wypożyczalni znajdują się zbiory literatury pięknej oraz popularno-naukowej dla młodzieży i dorosłych. Osobno wydzielony jest zbiór anglojęzyczny.Wszystkie zbiory są wypożyczane na zewnątrz.Wypożyczalnia zajmuje się obsługą czytelników niepełnosprawnych oraz wypożyczeń na telefon.Zlokalizowane są tu również 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dotępem do internetu, w tym jedno przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Na wyposażeniu jest skaner i drukarka.

Dział Udostępniania dla Dorosłych – Multimedia

Informacje o Multimediach Działu Udostępniania dla Dorosłych – lokalizacji, zakresie działalności i ofercie.

Lokalizacja:pl.Seniora 4, parter

Kontakt:telefon – 76 870-26-02, wew. 23

e-mail – multimedia@mbp.jawor.pl

skype – mbp_jawor_muzyczny

W Multimediach, jak sama nazwa wskazuje, mają swoje miejsce zbiory multimedialne – audiobooki, płyty CD z muzyką, płyty analogowe, kasety magnetofonowe oraz filmy.Większość zbiorów jest wypożyczana na zewnątrz, za wyjątkiem płyt analogowych, które udostępniane są wyłącznie na miejscu. Znajduje się tu stanowisko odsłuchowe wyposażone w magnetofon, adapter i odtwarzacz płyt.W Multimediach zlokalizowana jest również czytelnia internetowa, na którą składają się 2 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dotępem do internetu. Ponadto w części pomieszczenia jest wydzielona sala przystosowana jest do prowadzenia szkoleń i zajęć wyposażona w projektor multimedialny i ekran.

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy

Informacje o Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym – lokalizacji, zakresie działalności i ofercie.

Lokalizacja:pl.Seniora 4, II piętro

Kontakt:telefon – 76 870-26-02, wew. 26

e-mail – dzieciecy@mbp.jawor.pl

skype – mbp_jawor_dzieciecy

W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym znajdują się zbiory literatury pięknej oraz popularno-naukowej dla dzieci i młodzieży, a także przeznaczone dla nich audiobooki i filmy. Osobno wydzielony jest zbiór litearatury anglojęzycznej.Większość zbiorów jest wypożyczana na zewnątrz, za wyjątkiem wydawnictw encyklopedycznych, słownikowych i bibliograficznych oraz dzieł rzadkich, trudnych do nabycia i cennych, które udostępniane są wyłącznie na miejscu.Znajduje się tu także czytelnia czasopism dziecięcych i młodzieżowych.W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym zlokalizowana jest również czytelnia internetowa, na którą składają się 4 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dotępem do internetu.Przy Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym znajduje się sala zabaw przystosowana do proawdzenia zajęć dla dzieci i młodzieży wyposażona w projektor multimedialny, ekran i system nagłośnienia.

Filia nr 1

Informacje o Filii nr 1 – lokalizacji, zakresie działalności i ofercie tego działu.

Lokalizacja:ul.Moniuszki 10, piętro

Kontakt:telefon – 76 870-47-36,

e-mail – filia1@mbp.jawor.pl

skype – mbp_jawor_filia1

Na księgozbiór Filii nr 1 składa się literatura piękna oraz popularno-naukowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Wydzielone są zbiory: regionalny – obejmujący Dolny Śląsk oraz związany z Unią Europejską.Ponadto ma tu swoje miejsce zbiór audiobooków oraza zbiór niemieckojęzyczny.Większość zbiorów jest wypożyczana na zewnątrz, za wyjątkiem wydawnictw encyklopedycznych, słownikowych i bibliograficznych oraz dzieł rzadkich, trudnych do nabycia i cennych, które udostępniane są wyłącznie na miejscu.Znajduje się tu także czytelnia czasopism.W Filii nr 1 zlokalizowana jest również czytelnia internetowa, na którą składają się 4 stanowiska komputerowe z bezpłatnym dotępem do internetu.Na wyposażeniu jest skaner, drukarka oraz kesro.