O budżecie obywatelskim Razem realizujemy budżet obywatelski Terminarz Dokumenty
Weryfikacja projektów Projekty Wyniki głosowania

 

 

O BUDŻECIE OBYWATELSKIM

 

Budżet Obywatelski jest to forma konsultacji społecznych mająca na celu poznanie potrzeb mieszkańców Jawora w zakresie inwestycji, tych najbliższych mieszkańcom i najpełniej odpowiadających na ich oczekiwania.

W tym roku realizowana jest IV Edycja Budżetu Obywatelskiego w Gminie Jawor. Po raz kolejny oddaję mieszkańcom decyzję o tym, na co przeznaczymy część publicznych pieniędzy. Zachęcam jaworzan do współdecydowania o budżecie miejskim, do zgłaszania własnym pomysłów na upiększenie Jawora i nową aranżację najbliższego otoczenia.

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do realnego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część jaworskiego budżetu. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, poprawiających funkcjonowanie nie tylko własnego sąsiedztwa, ale i całego Jawora.

Udział w działaniach w ramach budżetu obywatelskiego to doskonała okazja do wpływu na rozwój miasta w małej skali i zrealizowania pomysłu, na który czekają mieszkańcy.

Jako Burmistrz Jawora szczególnie zachęcam młodzież do aktywnego włączenia się w te działania, zgłaszania projektów i później głosowania nad nimi, bo uprawnieni do tego są jaworzanie, którzy ukończyli 16 lat. Liczę na wiele ciekawych inicjatyw i aktywność mieszkańców naszego miasta.

 

                                                                                                                                 Emilian Bera

                                                                                        Burmistrz Miasta Jawora