Jaworski Budżet Obywatelski EDYCJA 2019    Jaworski Budżet Obywatelski EDYCJA 2020

O budżecie obywatelskim

 

Budżet Obywatelski jest to forma konsultacji społecznych mająca na celu poznanie potrzeb mieszkańców Jawora w zakresie inwestycji, tych najbliższych mieszkańcom i najpełniej odpowiadających na ich oczekiwania.

Budżet obywatelski został wprowadzony z mojej inicjatywy i w tym roku po raz pierwszy oddaję mieszkańcom decyzję o tym, na co przeznaczymy część publicznych pieniędzy. Zachęcam jaworzan do współdecydowania o budżecie miejskim, do zgłaszania własnym pomysłów na upiększenie Jawora i nową aranżację najbliższego otoczenia.

Budżet obywatelski to wyjątkowa okazja do realnego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część jaworskiego budżetu. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, poprawiających funkcjonowanie nie tylko własnego sąsiedztwa, ale i całego Jawora.

Udział w działaniach w ramach budżetu obywatelskiego to doskonała okazja do wpływu na rozwój miasta w małej skali i zrealizowania pomysłu, na który czekają mieszkańcy.

Jako Burmistrz Jawora szczególnie zachęcam młodzież do aktywnego włączenia się w te działania, zgłaszania projektów i później głosowania nad nimi, bo uprawnieni do tego są jaworzanie, którzy ukończyli 16 lat. Liczę na wiele ciekawych inicjatyw i aktywność mieszkańców naszego miasta.

 

Emilian Bera

Burmistrz Miasta Jawora