PIT w Jaworze – dobrze się składa!

12.05.2020r.

Mieszkasz lub pracujesz w Jaworze, ale z podatku rozliczasz się w innym mieście lub gminie? Warto to zmienić! Płacąc podatek tam, gdzie mieszkasz inwestujesz w siebie, w rozwój miasta, w poprawę komfortu swojego życia. Pamiętaj, że możesz rozliczyć się tylko do końca maja.

Dlaczego miejsce rozliczania podatku rocznego (PIT) jest tak ważne dla miasta?

Blisko 20 procent dochodów Jawora to wpływy z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Niewiele osób jednak wie, że do gminy trafi ok 40% tego podatku. Fundusze te są przeznaczane m.in. na finansowanie szkół i przedszkoli, inwestycje, remonty, działalność kulturalną czy sportową. Wypełniając swoje zeznanie warto podać jaworski adres zamieszkania i w ten sposób wskazać Jawor, jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków.

Nie musisz być zameldowany – wystarczy, że zamieszkujesz w Jaworze…

…a w swoim zeznaniu podatkowym za 2019 r. wpiszesz adres zamieszkania obejmujący teren miasta. Wypełniony formularz deklaracji można złożyć osobiście, wysłać pocztą na adres jaworskiego Urzędu Skarbowego lub elektronicznie. Urząd sam zaktualizuje nasze dane. Jeśli Jawor jest dla Ciebie ważny, jeśli to jest miejsce Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Jaworze, a w ten sposób przekażesz część swojego podatku na rozwój miasta.

Warto również poświęcić kilka chwil, aby wpisać w odpowiednie rubryki dane wybranej przez siebie Organizacji Pożytku Publicznego, czyli numer KRS oraz kwotę wyliczonego 1 % podatku i ją wesprzeć. Pamiętajmy, że nic nas to nie kosztuje, a dla potrzebujących znaczy bardzo dużo. Wykaz organizacji posiadających status OPP działających na terenie naszego miasta oraz osób uprawnionych do otrzymania części podatku znajduje się pod tym linkiem: https://jawor.pl/zostaw-1-w-jaworze/ oraz jest wywieszony w Urzędzie Skarbowym w Jaworze.