Niewykorzystany bon turystyczny przepada

11.05.2022r.

Bon turystyczny jest popularnym środkiem płatniczym za usługi turystyczne. Nadal jednak nie wszyscy uprawnieni do tego Jaworzanie go wykorzystali.

Bon turystyczny wspiera polskie rodziny oraz branżę turystyczną w okresie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Przysługuje rodzinom posiadającym co najmniej jedno dziecko do 18 r.ż. i uprawnia do kwoty 500 zł (lub 1000 zł w przypadku dziecka z niepełnosprawnością).

Mimo iż możliwość płatności za usługi turystyczne mogła być realizowana w ten sposób już od zeszłych wakacji, nadal spora część mieszkańców Jawora jej nie wykorzystała.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, Dolnośląska Organizacja Turystyczna za pośrednictwem portalu www.dolnyslask.travel.pl umożliwia skorzystanie z ofert turystycznych łączących noclegi z atrakcjami, które dają szereg możliwości spędzenia czasu w ciekawy sposób. Strona skupia ponad 1000 ofert kierowanych przede wszystkim do rodzin z dziećmi, dzięki czemu można je zrealizować wykorzystując bon turystyczny. Warto pamiętać, że jego ważność kończy się z dniem 30. września br.

Bon turystyczny można zrealizować na trenie całego kraju, opłacając m.in. pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu, gospodarstwie agroturystycznym czy udział w imprezach turystycznych. W ten sposób możliwe jest także sfinansowanie „zielonej szkoły”, kolonii, wycieczki czy obozu np. harcerskiego czy sportowego.

print