Jawor – Narodowy Spis Powszechny

22.04.2021r.

1 kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca naszego kraju. Najważniejszym celem spisu jest zebranie informacji na temat sytuacji demograficznej i mieszkaniowej w kraju oraz poszczególnych województwach, powiatach i gminach.

Serdecznie zachęcam do samospisu internetowego, poprzez wypełnienia formularza, wchodząc na stronę Głównego Urzędu Statystycznego, w terminie do 30 września.

Jeżeli komuś nie uda się spisać internetowo w wyznaczonym terminie, skontaktuje się z nim bezpośrednio bądź telefonicznie rachmistrz, aby przeprowadzić spis.

Dodatkowo w Urzędzie Miejskim zostało utworzone specjalne stanowisko (parter, pok. 1), gdzie można przyjść osobiście, po uprzednim umówieniu telefonicznym i dokonać spisu, należy jednak pamiętać o podaniu peselu osób wspólnie zamieszkujących. Na miejscu będzie czekał pracownik, który w razie problemów udzieli pomocy w przejściu całej procedury.

Wyniki NSP 2021  pomogą w planowaniu działań w najważniejszych obszarach społecznych, jak: rodzina, mieszkania, szkolnictwo czy rynek pracy, dlatego tak ważny jest każdy rzetelnie wypełniony formularz.

Jeszcze raz zachęcam do spisania się.

Burmistrz Miasta Jawora

Emilian Bera.

print