[Informacja]: ZUS bezpłatnie pomaga przedsiębiorcom

05.05.2020r.

Jaką pomoc można uzyskać w ramach tarczy antykryzysowej, jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać postojowe, jak poprawnie wypełnić dokumenty? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy bezpłatnego szkolenia online, które poprowadzą eksperci z legnickiego ZUS w najbliższy poniedziałek 11 maja br.

Webinar poprowadzą Małgorzata Sokołowska oraz Małgorzata Pietrzyk ekspertki ZUS w Legnicy. Początek godz. 12.00, spotkanie jest zaplanowane na dwie godziny. Webinar jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc – trzeba się na szkolenie zarejestrować.

Zapisy: zgłoszenie należy wysłać na adres biuro@legnica.skwp.pl (prosimy o podanie imienia i nazwiska, numeru kontaktowego, nazwy reprezentowanej firmy). Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Spotkanie odbędzie się w formie szkolenia on-line. Każdy zapisany uczestnik otrzyma link umożliwiający nawiązanie połączenia internetowego z pokojem szkoleniowym (poprzez platformę Clickmeeting). Połączenie z pokojem szkoleniowym jest w pełni bezpieczne. W trakcie spotkania uczestnicy mogą zadawać pytania wykładowcom na czacie. Uczestnik powinien dysponować komputerem lub urządzeniem mobilnym, z dostępem do Internetu (do uruchomienia szkolenia należy użyć wyłącznie przeglądarki Google Chrome lub FireFox).

W programie szkolenia:

1. Omówienie form wsparcia w ramach programu Tarcza Antykryzysowa.

2. Omówienie warunków, jakie należy spełnić, aby otrzymać pomoc z ZUS (na przykładach).

3. Instruktaż w zakresie wypełniania wniosków.

4. Czas na pytania dot. usług Tarczy Antykryzysowej oraz dot. dodatkowego zasiłku opiekuńczego dla osób, które opiekują się dzieckiem do lat 8 z powodu zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły w związku z COVID-19

5. Odpowiedzi ekspertów ZUS.

Spotkanie organizują wspólnie: legnicki Oddział ZUS oraz legnicki Oddział Okręgowy Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

print