Zobaczyć świat rękoma, czyli Ratusz w miniaturze

11.05.2022r.

Miniaturowe odlewy zabytków w ostatnich latach zyskują na popularności. Okoliczne miasta mają już swoje egzemplarze. Czy przyszedł czas na Jawor?

Wśród projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Jaworskiego Budżetu Obywatelskiego pojawił się pomysł wykonania z brązu makiety Ratusza Miejskiego. Na miniaturze, poza opisem historycznym w języku polskim i angielskim, ma pojawić się także deskrypcja dedykowana osobom słabowidzącym i niewidomym.

Celem projektu jest zmniejszenie barier wynikających z niepełnosprawności i umożliwienie osobom niewidomym, niedowidzącym oraz niepełnosprawnym ruchowo poznawanie świata i pereł architektury poprzez dotyk. Dzięki tego typu konstrukcjom mogą poznać otaczające ich zabytki, dotknąć, ale też objąć makietę w całości, co da im możliwość poznania nie tylko pojedynczego budynku, lecz także otaczającego gmach terenu.

Głosowanie nad projektami odbędzie się w dniach 16-20 maja br. Uprawnieni do tego są mieszkańcy Jawora, którzy ukończyli 16 lat. Głos można oddać w formie papierowej w Biurze Obsługi Klienta, ul. Rynek 5 lub elektronicznie za pomocą profilu zaufanego na stronie www.ekonsultacjejawor.eboi.pl.

Więcej informacji na stronie www.jawor. pl/jbo2022.

print