Zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi w naszym mieście

19.01.2022r.

Dzień dobry Mieszkańcy,

informujemy, że wraz z Nowym Rokiem nastąpią zmiany w gospodarce odpadami komunalnymi w naszym mieście.

Zmiany dotyczą przede wszystkim nieruchomości zamieszkałych, jednorodzinnych. Właściciele tych nieruchomości nie otrzymają już worków na odpady BIO i Szkło. Zamiast worków podstawione zostaną pojemniki na te dwie frakcje przez firmę Com-D już w miesiącu styczniu. W następnych latach planuje się zakup pojemników na frakcje Papier oraz Plastiki/Metale (2024 r.). Wszystko po to, aby już za dwa lata posiadali Państwo komplet 5-ciu pojemników na odpady komunalne. Worki w roku 2024 zostaną całkowicie  wycofane.

Wszelkie powstałe nadwyżki BIO na nieruchomości będzie można zapakować do  brązowych worków i wystawić wraz z pojemnikiem tego samego koloru w dniu odbioru danej frakcji. Będą one odbierane tylko w brązowych workach. Te musicie Państwo już sami zakupić na własne potrzeby.

Zbyt duże nadwyżki BIO (powstałe i zalegające na nieruchomości) można dostarczyć również własnym transportem do PSZOK (Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) przy ul. Słowackiego 32 (czynne pn.- pt., w godz. 7-17, w soboty od godz. 9-12) i tu można w workach innych kolorów, bezpłatnie i bez limitu.

Ponadto, przypominamy, że w mieście jest absolutny ZAKAZ wystawiania i podrzucania gdziekolwiek gabarytów, czyli mebli, sprzętu RTV, RTV, armatury itp. Nieprzestrzeganie zasad grozi już  karą do 5 tysięcy złotych!

Rada Miejska w Jaworze podjęła uchwałę o zniesieniu limitów kilogramowych na odpady typu: odpady wielkogabarytowe;  PSZOK przyjmie ponadto bezpłatnie od Państwa:

– 8 opon/lokal mieszkalny/rok – bezpłatnie

– gruz i odpady poremontowe/ do 500 kg bezpłatnie

– wielkogabaryty/każdą ilość – bezpłatnie

– kartony, styropian tylko opakowaniowy bezpłatnie

Najnowszy harmonogram odbioru odpadów na terenie miasta:

http://www.com-d.pl/pub/pliki/harmonogram-jawor-2022-1.pdf

Informacje tel. 76 870 20 21: wew. 249, 181, 183

print