Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

07.06.2019r.

Już 10 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza na spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem – autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbędzie się w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym o godzinie 9:00.

Wiesław Drabik to właściciel kotki Frotki i autor ponad dwustu bajeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 roku.
Są to pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych. Najbardziej znane to: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”, „MAŁa mYSZ skacze czyli myszomania”. Niektóre bajeczki były prezentowane w programie telewizyjnym „Książki z górnej półki”, kilka z nich pokazano na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria: „Zostań Mistrzem” opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (ukrywających się pod postaciami sympatycznych zwierzątek).

Od kilku lat autor spotyka się z Czytelnikami swoich książek w bibliotekach, szkołach, przedszkolach i księgarniach w całej Polsce. Podczas spotkań autor opowiada o swoich książkach, bawi się z dziećmi w rymowanki i zagadki. Ponadto uatrakcyjnia swoje spotkania konkursami, podczas których dzieci zbierają naklejki, a najbardziej aktywne z nich wygrywają książeczki.

Plakat spotkania autorskiego z Wiesławem Drabikiem