Kursy językowe i komputerowe – spotkanie organizacyjne

13.05.2019r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze  we współpracy z firmą Severn Sp. z o.o. realizatorem projektu „Znajomość języków i obsługi komputera furtką do większych szans na rynku pracy!” zaprasza na spotkanie organizacyjne w sprawie uruchomienia bezpłatnych kursów na terenie biblioteki. Spotkanie odbędzie się w piątek 17 maja o godzinie 17:00 w sali Multimediów.

Kursy są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Mogą wziąć w nich udział osoby zamieszkujące na terenie objętym projektem (podane poniżej), które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem, podwyższeniem kwalifikacji w zakresie języków obcych i obsługi komputera. Projekt jest skierowany do osób w wieku od 18 do 50 lat posiadających wykształcenie maksymalnie ponadgimnazjalne oraz do osób od 50 lat do lat do 59 (kobiety) lub 64 (mężczyźni) z maksymalnie średnim wykształceniem.
Uczestnikami mogą również zostać osoby starsze pozostające bez zatrudnienia pod warunkiem zadeklarowania chęci podjęcia zatrudnienia po zakończeniu udziału w projekcie.
Nie mogą natomiast uczestniczyć w kursach osobyfizyczne prowadzące własną działalność gospodarczą, więźniowie, ani studenci dzienni oraz zaoczni.

Kursy językowe trwają 120 godzin i odbywają się w grupach maksymalnie 12 osobowych. Dostępne są na poziomie zaawansowania A1, A2, B1, B2, C1 i C2.
Kursy komputerowe trwają 100 godzin w grupach maksymalnie 10 osobowych.
Kursy kończą się uzyskaniem przez uczestników certyfikatu zewnętrznego potwierdzającego zdobycie określonego poziomu biegłości językowej (zgodnie z ESOKJ) lub poziomu wiedzy z zakresu obsługi komputera (zgodnie z DIGCOMP).

W ramach kursu uczestnicy mają zapewnione bezpłatne materiały dydaktyczne (podręcznik, ćwiczenia, płyta CD lub pendrive)

Obszar objęty projektem:
– gminy miejskie:Chojnów, Głogów, Jawor, Lubin, Legnica;
– gminy miejsko-wiejskie: Bolków, Chocianów, Polkowice, Prochowice, Przemków, Ścinawa;
– gminy wiejskie: Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice,Jerzmanowa, Kotla, Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Lubin, Marciszów, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pęcław, Radwanice, Rudna, Ruja, Wądroże Wielkie, Złotoryja, Żukowice.

Osoby chcące zweryfikować poziom swojej wiedzy zapraszamy na stronę internetową http://www.severn.com.pl/jezykidolnyslask/ lub do Biura Projektu w Legnicy, przy ul. Wojska Polskiego 1/4.

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerami telefonów 574-000-916 lub 533-338-152.