Jolanta Kosowska – Wielkie włoskie wakacje

27.02.2020r.
print

W czwartek 6 marca o godzinie 18:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze odbędzie się spotkanie z Jolantą Kosowską i jej najnowszą powieścią „Wielkie włoskie wakacje”.

Pewne historie mogą wydarzyć się gdziekolwiek, inne tylko w określonych miejscach. Są takie miejsca, gdzie prawda lubi się mieszać z wyobraźnią, świat realny z tym wymyślonym – mówi Jolanta Kosowska. Akcja jej najnowszej powieści „Wielkie włoskie wakacje”, toczy się w Asyżu i nad Zatoką Neapolitańską, we Florencji i w Wenecji. To historia obyczajowa z nutą tajemnicy, a zarazem niezwykła literacka podróż do Włoch.

Jolanta Kosowska urodziła się na Opolszczyźnie. Potem związała się z Wrocławiem, gdzie ukończyła Akademię Medyczną i studia podyplomowe Akademii Wychowania Fizycznego. Potem sytuacja rodzinna zmusiła ją do wyjazdu do Niemiec. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Z zawodu jest lekarką, specjalistką w trzech dziedzinach medycyny. Na co dzień przyjmuje pacjentów w praktyce lekarskiej przyjaznej dla cudzoziemców.

Więcej informacji na www.mbp.jawor.pl .

Plakat spotkania - Jolanta Kosowska i jej książka "Wielkie włoskie wakacje"

print