Jolanta Kosowska – Literackie podróże po Europie

22.03.2022r.

Już 25 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza na nieco przesunięte w czasie spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską i jej twórczością. Spotkanie rozpocznie się w piątek o godzinie 18:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni.

Jolanta Kosowska pochodzi z Opolszczyzny, ale obecnie mieszka i pracuje w Dreźnie. Przedstawia się jako pisarz, lekarz, podróżnik hobbysta i fotograf amator.

Z zawodu jest lekarką, specjalistką w trzech dziedzinach medycyny. Jest wówczas poukładania i profesjonalna, poważna, systematyczna, wymagająca, a nawet nudna, wciśnięta w wąskie ramy godzin przyjęć i terminy wizyt domowych.
Gdy jest pisarką, ma niczym nieskrępowaną wyobraźnię, nienormowany czas pracy, poczucie wolności. Lubi, kiedy wiatr wieje jej w żagle i skrzydła rosną u ramion.
Natomiast swoisty rytm życiu autorki nadają podróże. Towarzyszą jej odkąd sięga pamięcią. Całe jej życie biegło zawsze od jednej do drugiej podróży. Z każdej podróży pani Jolanta przywozi setki zdjęć. Uwielbia fotografować. Dzięki temu uwiecznia ulotne chwile, wspomnienia, które z czasem straciłyby barwy, szczegóły, które zamazują się w pamięci. Podróże często bywają także inspiracją, aby tworzyć tło dla bohaterów nowych książek.

Plakat wydarzenia