Grażyna Bąkiewicz – Bolko Mały

15.10.2021r.

W środę 20 października Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze zaprasza na godzinę 12:30 na spotkanie z Grażyną Bąkiewicz, pasjonatką historii oraz autorką książek dla dzieci, nastolatków i dorosłych.

Grażyna Bąkiewicz jest pedagogiem i historykiem z wykształcenia i zamiłowania. Przez wiele lat uczyła historii w szkole podstawowej i gimnazjum, kiedy zaczęła pisać, stała się znakomitą popularyzatorką historii wśród młodych czytelników.

O swojej twórczości mówi:
„Książki historyczne wciągnęły mnie całkowicie, a ja wciągam w ten wir swoich czytelników. Historia to miejsce w sam raz dla odkrywców. Coś wydaje się tak znane, że aż nudne, a wystarczy unieść kołderkę nudy i okaże się, że kryją się tam tajemnice, zbrodnie, oszustwa. Czasem wszystko jest całkiem inne, niż nam przekazano.”

„Bolko Mały” to najnowsza powieść historyczna Grażyny Bąkiewicz. Zilustrowałą ją jaworzanka – Magdalena Kozieł-Nowak.
Po nagłej śmierci ojca szesnastoletni Bolko II zostaje władcą księstwa świdnickiego. Widzi wątpliwości w oczach szwagrów, stryjów i matki. Sam w siebie nie wierzy. Boi się, że nie sprosta roli, którą otrzymał, i nigdy nie dorówna sławnym przodkom, w tym swojemu dziadkowi – Władysławowi Łokietkowi.
To opowieść o młodym, niepozornym chłopcu, który z dnia na dzień staje się księciem i mimo wątpliwości i ośmieszającego przydomka „Mały”, szybko odnajduje się w zastanej sytuacji politycznej.

Plakat wydarzenia