Artur Zygmuntowicz – Wieczór z kryminałem

23.09.2021r.

Dnia 30 września o godzinie 18:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza na spotkanie z Arturem Zygmuntowiczem, który opowie „Historię powieści kryminalnej jako gatunku” oraz będzie promował swój pierwszy w dorobku kryminał – „Śmierć na zamku Eichenwald”.

Artur Zygmuntowicz to pisarz, który obecnie mieszka we Wrocławiu, ale pochodzi z Krasnosielca i znaczną część życia spędził w Białymstoku. Pisanie jest dla niego spełnianiem chłopięcych marzeń.

Jego książki do tej pory można zaliczyć do literatury faktu, bądź reportaży podróżniczych.
Tym razem autor debiutuje jako twórca kryminału. Centrum akcji książki „Śmierć na zamku Eichenwald” jest niewielki zamek we wsi Dąbrowa (przed wojną Eichenwald) w Kotlinie Jeleniogórskiej. Konserwator zabytków, Mateusz Nowak w świeżo wyremontowanym zamku, tuż przed uroczystym otwarciem obiektu znajduje w swoim gabinecie zwłoki Sylwii Gądeckiej, współpracującej z nim wykładowczyni historii sztuki, a przy okazji córki prominentnego przedsiębiorcy i polityka. Czy borykającemu się z problemami osobistymi komisarzowi Jakubowi Brodzkiemu uda się rozwikłać zagadkę morderstwa?
Tego na spotkaniu na pewno się nie dowiemy, za to będzie można posłuchać o tym, skąd się wzięły kryminały, jak ewoluowała ich forma i dlaczego warto je czytać.

Plakat wydarzenia