Artur Guzicki – Przygody Misia Wojtka

28.10.2021r.

Na początku listopada Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworze odwiedzi Artur Guzicki, autor książki „Podróże Misia Wojtka”. W środę 3 listopada w Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym odbędą się dwa spotkania autorskie – o godzinie 9:00 oraz 11:00.

Artur Guzicki to legniczanin z urodzenia i z wyboru. Aktywność zawodową rozpoczynał w dziale archeologii legnickiego Muzeum Miedzi. Uczestniczył w badaniach archeologicznych w Legnicy, Głogowie i w Legnickim Polu.
Od połowy lat osiemdziesiątych związany jest z mediami. Jest dziennikarzem, publicystą specjalizującym się w tematyce historycznej i społecznej. Jest również autorem dwóch bajek dla dzieci, których bohaterami są legnicki Julek oraz Miś Wojtek, żołnierz korpusu dowodzonego przez generała Andersa.

Miś Wojtek to jedna z historii II wojny światowej. To historia niedźwiedzia brunatnego, który wstąpił do polskiej armii. „Podróże Misia Wojtka” Artura Guzickiego zabierają najmłodszych, ale i tych starszych czytelników w podróż z dzielnym niedźwiedziem w okresie, w którym Polska walczyła o niepodległość.

Plakat wydarzenia