Andrzej Ostrowski – Telewizyjne imperium sportowe

19.11.2021r.

Dnia 26 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze będzie gościć Andrzeja Ostrowskiego – dziennikarza, sprawozdawcę i komentatora sportowego. O godzinie 12:00 spotka się z młodzieżą szkolną, a o 16:00 z wszystkimi zainteresowanymi czytelnikami. Zapraszamy do sali spotkań przy Wypożyczalni.

Andrzej Ostrowski jest dziennikarzem sportowym, sprawozdawcą i komentatorem z kilku Igrzysk Olimpijskich oraz Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Jest twórcą wielu programów radiowych i telewizyjnych, byłym redaktorem naczelny miesięcznika piłkarskiego „Super Gol”, a także byłym zawodnikiem sekcji piłki nożnej juniorów WKS „Śląsk” Wrocław. Był inicjatorem i twórcą specjalności „dziennikarstwo sportowe” w DSWE TWP we Wrocławiu oraz wykładowcą w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Andrzej Ostrowski jest także autorem kilku pozycji książkowych. Najnowsza z nich to „Telewizyjne imperium sportowe”.
Głównym tematem książki są sport i telewizja, a w szczególności ich wzajemne przenikanie podczas transmisji sportowych na żywo. Czytelnik może poznać bliżej świat sportu, telewizji, rynku reklamowego, dramaturgii wydarzenia sportowego, a także rolę komentatora i języka transmisji sportowych.
Jeśli ktoś interesuje się sportem, telewizją i związkami pomiędzy nimi, to jest to dla niego pozycja niemal obowiązkowa.

Plakat wydarzenia inspirowany okładką książki "Telewizyjne imperium sportowe" Andrzeja Ostrowskiego