[26.11]: VIII Jaworski Dyktando o Pióro Burmistrza Jawora

31.10.2018r.

Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w VIII Jaworskim Dyktandzie o Pióro Burmistrza Jawora, które odbędzie się 26 listopada 2018 r. o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim w Jaworze.

Warto przypomnieć kilka faktów z historii tej imprezy. Jej inicjatorką jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która I Jaworskie Dyktando zorganizowała 13 lat temu w sali rajców. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później na liście II Dyktanda było już 100 uczestników. Gdy w 2010 roku odbyła się III edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski. Podobnie było w kolejnych latach. W tym roku odbędzie się już VIII edycja Jaworskiego Dyktanda, którą swoim patronatem objął Burmistrz Jawora, pan Emilian Bera. Jego Pióro wraz z tytułem Mistrza Ortografii otrzyma zwycięzca.

Jak co roku, na chwatów czyhać będą ortograficzne sidła i interpunkcyjna toń zawarte w tekstach. Tradycyjnie teksty te do ostatniej chwili chronione będą tajemnicą, a prace uczestników, jak zwykle, zostaną zakodowane, aby zapewnić im anonimowość. W jury zasiądą jaworskie polonistki.

Do udziału w VIII Jaworskim Dyktandzie można zapisać się telefonicznie lub osobiście w Jaworskim Ośrodku Kultury (tel./fax 76 870 28 78) w terminie do 16 listopada 2018 r.

Regulamin