WSPIERAJ LOKALNIE – ROZLICZ PIT W #MiastoJAWOR!

01.02.2023r.

Sezon rozliczeń z fiskusem za 2022 r. rozpoczyna się 15 lutego. W tym roku na złożenie zeznania PIT-37, PIT-36, PIT-36L czy PIT-28 mamy czas do 2 maja 2023 r.

 

Jeśli #Jawor jest dla Ciebie ważny, jeśli to jest miejsce Twojej aktywności – tu mieszkasz, pracujesz, leczysz się, korzystasz z obiektów sportowo-rekreacyjnych, oferty kulturalnej – rozlicz swój PIT w Jaworze. W ten sposób przekażesz część swojego podatku na rozwój miasta, a Twoje pieniądze wrócą do Ciebie w postaci nowych inwestycji.

Właściwość urzędu skarbowego określa się według miejsca zamieszkania na ostatni dzień roku podatkowego, tj. 31.12.2022 r.

 

Co należy zrobić:

 

  • wpisać adres Urzędu Skarbowego właściwego dla gminy, tj. Urząd Skarbowy w Jaworze, ul. Gagarina 5, 59-400 Jawor;
  • wpisać aktualny adres zamieszkania w Gminie Jawor;
  • przesłać elektronicznie lub złożyć osobiście swoje zeznanie roczne PIT do Urzędu Skarbowego.
  • osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej nie musi składać dodatkowego formularza ZAP-3;
  • osoba prowadząca działalność gospodarczą, zmianę adresu zamieszkania zmienia za pomocą formularza w CEIDG;

 

 

W rozliczeniu podatkowym warto wpisać Gminę Jawor, nawet jeśli formalnie zameldowani jesteśmy w innej miejscowości. Nie chodzi bowiem o zameldowanie, ale o miejsce, w którym rzeczywiście mieszkamy.

 

Przy wypełnianiu deklaracji pamiętajmy również o tym, że 1️,5 % podatku przekazany na lokalną Organizację Pożytku Publicznego wspiera stowarzyszenia działające na rzecz naszej społeczności.

 

Wspólnie z Urzędem Skarbowym w Jaworze, zachęcamy do załatwiania spraw, w tym składania deklaracji rocznych PIT, online. Wysyłka PIT online może odbyć się za pośrednictwem usługi Twój e-PIT dostępnej na portalu podatkowym (e-Urząd Skarbowy), programu do rozliczeń rocznych, e-deklaracji przygotowanych przez Ministerstwo Finansów.