Stypendia naukowe Burmistrza Jawora wręczone

21.10.2019r.

W Teatrze Miejskim w Jaworze Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia za wyniki w nauce oraz szczególne osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2018/2019. To kolejny rok, kiedy Burmistrz docenia osiągnięcia uczniów, motywując ich do dalszej pracy, do rozwijania swoich zdolności i zainteresowań.

Stypendia zostały przyznane w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce (otrzymali je uczniowie, którzy w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskali odpowiednio średnią ocen: w klasach IV-VI – nie mniej niż 5,6, w klasach VII-VIII i oddziałach gimnazjalnych – nie mniej niż 5,5) oraz za szczególne osiągniecia naukowe.

Burmistrz gorąco gratulował młodym jaworzanom, którzy poprzez swoją pracą oraz dzięki posiadanym talentom w szczególny sposób zasłużyli na to wyróżnienie: w tym roku mamy aż 63 stypendia za wyniki w nauce oraz 13 stypendiów za osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2018/2019, czyli łącznie 76 wyróżnień, co jest nowym rekordem. Na nagrody przeznaczyliśmy blisko 26 000 złotych i jest to znacznie większa kwota niż w roku ubiegłym. Z roku na rok przybywa uczniów, którym zależy na osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce, na zdobywaniu dodatkowej wiedzy poza ustalonym programem nauczania. Bardzo cieszy mnie ten fakt, ponieważ to właśnie Oni reprezentują i promują Jawor podczas konkursów i olimpiad na terenie całego kraju. Wspieramy naszych zdolnych, młodych jaworzan, aby osiągali jeszcze lepsze wyniki.

Na uroczystym wręczeniu stypendiów obecni byli wyróżnieni uczniowie oraz dumni rodzice, którzy odbierali nagrody wspólnie ze swoimi uzdolnionymi pociechami.

Wszystkim stypendystom składamy serdeczne gratulacje i życzymy spełnienia marzeń, energii do działania oraz kolejnych sukcesów w nauce. Gratulacje należą się również dyrektorom szkół, nauczycielom oraz rodzicom tak ambitnych i zdolnych dzieci.

print