Spisz się na Jaworskim Dyktandzie i zdobądź pióro Burmistrza Miasta Jawora

19.10.2022r.

Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza do zapisów na XII Jaworskie Dyktando  pod patronatem Burmistrza Miasta Jawora Emiliana Bery, które odbędzie się 28.11.2022 r. w Teatrze Miejskim w Jaworze o godzinie 16:00. Uczestnicy powalczą o Tytuł Mistrza Ortografii, pióro Burmistrza i inne nagrody. Organizatorzy liczą, że i w tym roku jaworzanie, mieszkańcy powiatu jaworskiego, ale także przyjezdne osoby licznie zgłoszą się na dyktando.

Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach wiekowych: I KATEGORIA – do 14 r.ż. i II KATEGORIA – od 15 r.ż. Tradycyjnie, teksty do ostatniej chwili chronione będą tajemnicą, a prace uczestników, jak zwykle, zostaną zakodowane, aby zapewnić im anonimowość.

Chętnych zapraszamy do zapisów w JOK lub telefonicznie pod numerem telefonu Jaworskiego Ośrodka Kultury 768702878 w nieprzekraczalnym terminie – do 23.11.2022 r.

W dyktandzie nie mogą wziąć udziału studenci i absolwenci filologii polskiej z tytułem magistra lub licencjata ani nauczyciele poloniści. Przedstawiciele wszystkich innych profesji są mile widziani.

Warto przypomnieć kilka faktów z historii Jaworskiego Dyktanda. Jego inicjatorką jest polonistka Jolanta Borkowska–Jadrowska, która I Jaworskie Dyktando zorganizowała 13 lat temu w sali rajców. Pisało je wówczas 50 osób. Rok później na liście II Dyktanda było już 100 uczestników. Gdy w 2010 roku odbyła się III edycja, na Jaworskie Dyktando przyjechali także amatorzy ortografii z różnych stron Polski.

Regulamin wydarzenia dostępny jest na stronie www.jok.jawor.pl

print