Piłkarska Kuźnia z logiem Mercedesa

12.09.2018r.

6 września na Stadionie Miejskim w Jaworze miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Ewa Łabno-Falęcka i Andreas Schenkel zapoczątkowali oficjalnie współpracę pomiędzy Mercedes-Benz Manufacturing Poland i „Kuźnią” Jawor, przekazując przedstawicielom klubu stroje treningowe oraz reprezentacyjne.

Dwa lata temu Mercedes zawitał do Jawora. Od tego czasu wspieramy bardzo różne inicjatywy zarówno kulturalne, jak i dydaktyczne. Dzisiaj przyszedł moment na sport. Młodzi zawodnicy z klubu miejskiego Kuźnia Jawor, klubu z tradycjami od 1946 roku, otrzymali stroje reprezentacyjne, treningowe i sparingowe. Mamy nadzieję, że z gwiazdą na piersi będą osiągać fantastyczne wyniki. – podkreśla dr Ewa Łabno-Falęcka, dyrektorka do spraw komunikacji i relacji zewnętrznych MBMPL.

Prezes zarządu “Kuźni” Jawor, Dariusz Szeliga, w ciepłych słowach wyraził nadzieję na dalszą współpracę oraz wręczył klubowe szaliki i… specjalną koszulkę prezesowi jaworskiej fabryki. Aktualnie w „Kuźni” Jawor trenuje ponad 180 młodych zawodników i zawodniczek w kliku grupach wiekowych, od najmłodszych dzieci w wieku 5-6 lat, które rozpoczynają piłkarską przygodę na szczeblach regionalnych, aż po juniorów w wieku 16-17 lat.

Mocno zatem kibicujemy i trzymamy kciuki za dobre wyniki.

print