[OŚWIATA]: Zakończenie roku szkolnego w jaworskich podstawówkach

30.06.2020r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W JAWORSKICH SZKOŁACH PODSTAWOWYCH

Piątek, 26 czerwca, był ostatnim dniem roku szkolnego 2019/2020. W czterech jaworskich szkołach podstawowych zakończyło edukację i przywitało wakacje blisko 1650 uczniów, w tym 184 absolwentów klas ósmych.

Pożegnanie ósmoklasistów odbyło się wraz z przedstawicielami władz miejskich – Burmistrza Miasta Jawora i Naczelnika Wydziału Oświaty oraz dyrekcji, wychowawców klas i przedstawicieli rodziców. Dwudziestu pięciu jaworskich absolwentów zostało wyróżnionych za najlepsze wyniki w nauce nagrodą Burmistrza. Dla pozostałych klas nie było uroczystych apeli, akademii i ostatniego dzwonka przed wakacjami. Uczniowie odbierali bądź odbiorą świadectwa z zachowaniem reżimu sanitarnego.

To był rok wyjątkowy, pełen niespotykanych nigdy przeszkód, a nawet zagrożeń. Wszyscy podejmowali trudne wyzwania. Dotychczasowe, tradycyjne zajęcia edukacyjne w szkołach musiały być odwołane ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa całej oświatowej społeczności. Uczenie się i nauczanie przeniesione zostało w rzeczywistość wirtualną. Proces edukacyjny prowadzony był zdalnie.

Miniony rok szkolny był prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych, a na pewno najdziwniejszych w naszej dotychczasowej historii. Nadeszły wakacje. Z tej okazji wszystkim uczennicom i uczniom życzymy ciekawości do świata i spełnienia marzeń. Tego lata pamiętajcie o zasadach ostrożności i stosujcie się do zaleceń sanitarnych.

 

GALERIA

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jaworze:

 

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jaworze:

 

Szkoła Podstawowa Nr 4 w Jaworze:

 

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Jaworze:

print