Komunikat ws. dystrybucji węgla kamiennego przez Gminę Jawor w związku z ustawą o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

08.11.2022r.

Jak można kupić węgiel? Aby mieszkaniec mógł zakupić węgiel po preferencyjnej cenie powinien zrealizować następujące kroki:

 

  1. Złożyć wniosek w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Legnickiej 12 w Jaworze oraz zabezpieczyć środki w ramach domowego budżetu na zakup węgla.

 

Kliknij i pobierz wniosek: https://www.mops-jawor.pl/images/druki-do-pobrania/dodatek-weglowy/wniosek_o_zakup_preferencyjny_wegla.pdf

 

Powyższy wniosek mieszkaniec otrzyma także na miejscu w MOPS.

Uwaga! Decyduje kolejność złożonych wniosków! Im szybciej mieszkaniec złoży wniosek, tym szybciej będzie mógł zakupić węgiel po preferencyjnej cenie. Prosimy o jak najszybsze składanie wniosków.

 

  1. Wniosek zostanie zweryfikowany czy dany mieszkaniec jest uprawniony do zakupu węgla po preferencyjnej cenie.

 

  1. MOPS poinformuje mieszkańca o statusie wniosku tj. czy może zakupić węgiel po preferencyjnej cenie. Jeśli wniosek jest pozytywny, mieszkaniec udaje się do kasy w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego przy ul. Rynek 2 (wejście od Teatru Miejskiego), gdzie dokonuje płatności za węgiel.

 

  1. Z dowodem wpłaty udaje się do składu węgla na terenie Jawora. Tam przedstawia dokument zapłaty osobie wydającej węgiel.

 

  1.  Maksymalnie mieszkaniec może zakupić półtora tony węgla po preferencyjnej cenie do końca 2022 roku. Ustawodawca określił max. cenę zakupu węgla po preferencyjnej cenie na kwotę 2.000 zł za tonę, jednakże samorząd Gminy Jawor pracuje nad obniżeniem tej kwoty.
  2. Faktura za zakup węgla będzie do odebrania w następnym dniu roboczym w BOKu Urzędu Miejskiego – stanowisko nr 1.

 

Informację można uzyskać dzwoniąc na infolinię węglową: 606 462 634 lub bezpośrednio w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworze.

print