KLUBOWY TURNIEJ TAEKWON-DO

02.12.2022r.

W minioną sobotę 26.11.2022 w Hali Sportowej przy ul. Wiejskiej w Jaworze odbył się Klubowy Turniej Taekwon-do pod Patronatem Honorowym Burmistrza Miasta Jawora.
W turnieju wystartowało 150 zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do na co dzień trenujących w obu sekcjach – Jawor i Złotoryja. Sobotnie popołudnie było doskonałą okazją do rywalizacji najmłodszych taekwon-do’ków, również tych, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z tym sportem. Wzorem lat ubiegłych w organizację i sędziowanie zawodów zaangażowali się starsi koledzy i koleżanki z klubu, którzy przede wszystkich czuwali nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem rywalizacji. Ideą turnieju była przede wszystkim zdrowa rywalizacja oraz możliwość integracji zawodników, którzy na co dzień trenują w Jaworze i Złotoryi.

Oficjalnego otwarcia dokonał Pan Emilian Bera – Burmistrz Jawora. Przy okazji startu zawodów podsumował tegoroczny, rekordowy sezon w wykonaniu podopiecznych Gabrieli
i Karola Forgiel. W jaworskiej hali pojawili się również pozostali oficjele:

– Zastępca Burmistrza Miasta Jawora – Michał Bander

– Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia – Wiesław Szymczyk

– Radny Miasta Jawora – Łukasz Tomaszewski

– Radny Powiatu Jaworskiego – Michał Czarnecki

Wszyscy zawodnicy podzieleni byli na grupy ze względu na wiek i stopień zaawansowania. Każda z grup rywalizowała w 10 konkurencjach technicznych i sprawnościowych. Podczas trzygodzinnej rywalizacji zawodnicy startowali m.in. w układach, walkach na makarony, teście sprawności, torze przeszkód, teście wiedzy o taekwon-do, kopnięciach i uderzeniach na czas, testach siły i gibkości czy technikach specjalnych. Dodatkowe  atrakcje w postaci dmuchańców i oprawę muzyczną zapewniła grupa Chomiak Event. Każdy z uczestników po zakończonym starcie otrzymał medal oraz nagrodę rzeczową.

Klubowy turniej dla najmłodszych za nami. Na zawodników SAT czeka jeszcze intensywny grudzień. Jeszcze przed przerwą świąteczno-noworoczną odbędzie się egzamin na stopnie szkoleniowe oraz zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej (16-18.12.2022). Do Stronia Śląskiego zjadą się najlepsi zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy przygotowywać się będą do nadchodzącego sezonu.

 

print