Jawor zabierze choinki od mieszkańców

11.01.2023r.

W Jaworze rozpoczęło się zbieranie choinek po świętach. Nie trzeba się jednak spieszyć – zorganizowana przez miasto akcja potrwa do końca stycznia. Aby przekazać choinkę do utylizacji należy pozostawić ją obok pojemnika śmietnikowego lub w miejscu wskazanym przez administratora budynku. Mieszkańcy domów jednorodzinnych powinni zostawić drzewko przed posesją w łatwo dostępnym miejscu.

– Prosimy, by choinki nie miały już żadnych ozdób i nie były opakowane w worki foliowe lub kartony. Nie powinny także blokować dostępu do pojemników na odpady. Nigdy nie wyrzucajmy drzewek bezpośrednio do pojemników na odpady bio (brązowych). To bardzo utrudnia odbieranie odpadów oraz pracę służb porządkowych – wyjaśnia Marzena Korona- Kruk z Referatu Gospodarki Odpadami.

W miejscach o zabudowie jednorodzinnej i wielorodzinnej choinki będą odbierane zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów bio. Możliwy jest także samodzielny wywóz choinek bezpośrednio do PSZOK zlokalizowanego przy ul. Słowackiego 32. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00, a w soboty od 9:00 do 12:00.

Odbiór drzewek świątecznych czy samodzielne przekazanie ich do PSZOK nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

print