[Jawor]: Bezpieczny przejazd kolejowy

27.02.2019r.

Zakończyła się przebudowa przejazdu kolejowego na Osiedlu Słowiańskim. Dzięki współpracy Gminy Jawor z PKP S.A. zadbaliśmy w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców.

Przejazd łączy osiedla Przyrzecze ze Słowiańskim, a także przecina drogę w kierunku do Krytej Pływalni „Słowianka”. Jest to również droga po której poruszają się autobusy bezpłatnej komunikacji miejskiej.

 Wprowadzenie automatycznej sygnalizacji i szlabanów uniemożliwi przejście czy wjazd samochodów w chwili przejazdu pociągów. Dzięki temu można będzie zapobiec ewentualnym tragicznym zdarzeniom. Ma to szczególne znaczenie, ponieważ wraz z modernizacją linii kolejowej 137 zwiększy się prędkość przejazdu pociągów.

 Zmodernizowano również przystanek kolejowy przy ul. Cukrowniczej, a koło Przybyłowic, na odcinku Jawor – Legnica, przebudowano mijankę, która zwiększyła przepustowość i sprawność przejazdu pociągów towarowych i pasażerskich.

 W trosce o mieszkańców, pracowników, studentów i turystów zabiegamy o uruchomienie bezpośredniego połączenia kolejowego Jawora z Wrocławiem oraz modernizację peronów przy wyremontowanym zabytkowym dworcu PKP w Jaworze.

print