IX Jaworska Gala Kresowa

03.10.2019r.

Szanowni Państwo,
w imieniu Burmistrza Jawora Emiliana Bery oraz Tadeusza Samborskiego – Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” zapraszamy w piątek 4 października o godz. 17.00 do Teatru Miejskiego w Jaworze na swoistą podróż na Kresy.
Artyści podczas koncertu zaśpiewają bardziej i mniej znane piosenki z „za Buga”, zaś Tomasz Kuba Kozłowski z warszawskiego Domu Spotkań z Historią zaprezentuje w pięknym przekazie rzeczywistość dawnych Kresów RP.
Wystąpią: Zespół wokalny „Oktawa” – z Ukrainy, Barbara Twardosz–Droździńska – piosenkarka, Krzysztof Machowski – tenor, Ida Tamara Zagórska – sopran, Karolina Wróblewska – akompaniatorka, a także „Ojciec i Synowie” – trio akordeonowe, „Furmani” – zespół taneczny, Jarosław Majewski – wokalista i instrumentalista.
Koncert prowadzić będzie Aurelia Sobczak — aktorka, reżyser koncertu. Jako aktorka związana jest z warszawską sceną teatralną i filmową. Publiczności znana jest z takich seriali jak ,,Klan”, ,,Plebania”, „M jak miłość”, ,,Samo życie” i wiele innych. Ten wyjątkowy koncert wpisuje się w ramy 18 Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej.

Wstęp wolny.

print