[galeria]: U Krasnoludków na imieninach

07.10.2019r.

Tradycją Przedszkola Nr 2 są coroczne imieniny „Akademii Krasnoludków.” Uroczystość ta ma swój początek od dnia nadania placówce imienia, tj. od 30 września 2005 r.
W tym roku 14. uroczyste świętowanie odbyło się 4.10.2019 r. w sali balowej Europejskiego Centrum Młodzieżowego Euroregionu Nysa w Jaworze.

W imieninowych uroczystościach wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym także Emilian Bera Burmistrz Miasta Jawora, Radni Michał Bander, Maciej Pawlinow, Dorota Domińska-Werbel oraz Mariusz Barański Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze

W tym szczególnym dniu przedszkolaki ślubowały uroczyście być dobrym i dzielnym krasnalem. Pani Dyrektor pasowała każde dziecko na przedszkolaka, nadając jedno z imion grupie: Milusie, Mądrusie, Pracusie, Ważniaki, Zuchy, przy okazji wręczając wraz z Panem Burmistrzem każdemu dziecku upominek.

Burmistrz Emilian Bera zwracając się do dzieci powiedział: ,,Przedszkole niech będzie miejscem przyjaźni, gdzie odkrywacie tajniki świata. Życzę wszystkim dzieciom wiele radości, słońca i uśmiechów. Pani Dyrektor, wychowawczyniom i pracownikom życzę cierpliwości, wytrwałości i radości płynącej z Waszej codziennej pracy”.
Dzieci z każdej grupy, w pięknych i barwnych strojach, pokazały wielki zapał i talent muzyczny. Na sali nie zabrakło także dumnych rodziców, wypatrujących swoich pociech na scenie. Występy małych artystów były oklaskiwane gromkimi brawami.

Były życzenia, kwiaty i prezenty od zaproszonych gości oraz Rady Rodziców. Wspaniałe torty i ciasta ufundowali Państwo Paweł i Beata Furtak z Cukierni „Martex”, Pan Ryszard Tabor z Cukierni „Balinka” i Pani Małgorzata Maciejowska.
Tego dnia najważniejsza była wyśmienita zabawa, którą poprowadził clown Maciej.

Na zakończenie, Pani Dyrektor słowa uznania i podziękowania skierowała do wszystkich pracowników przedszkola, zaproszonych gości i rodziców: „Dzięki Państwa wsparciu mogliśmy sprawić dzieciom radość. Cieszmy się, że nie ma dla nas wszystkich rzeczy niemożliwych. Dziękuję!”.

Pani Dyrektor, wszystkim pracownikom Przedszkola oraz dzieciom i ich rodzicom, z okazji imienin składamy serdeczne życzenia i wiele radości każdego dnia.

print