[Galeria]: Piknik wojskowy „Wierni Polsce”

16.08.2019r.

Jawor reprezentacyjnie obchodzi Święto Wojska Polskiego
W tym roku Jawor jako jedno z 16 miast w Polsce włączył się zorganizowanie uroczystości wojskowych. Na Ośrodku Wypoczynkowym Jawornik o godzinie 15.00, rozpoczął się piknik wojskowy pod tytułem „Wierni Polsce”, na który serdecznie zaprosili Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera oraz Dowódca 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu płk Grzegorz Potrzuski

 

Piknik „Wierni Polsce” był zorganizowany wspólnie z jednostkami wojskowymi z terenu całego Dolnego Śląska. Do Jawora specjalnie na tę okoliczność przyjechali: 23 Śląski Pułk Artylerii Bolesławiec,10 Brygada Kawalerii Pancernej Świętoszów, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Międzyrzecz, 4 Batalion Inżynieryjny Głogów, 22 Batalion Piechoty Górskiej Kłodzko, 31 Batalion Radiotechniczny Wrocław, Wojskowy Oddział Gospodarczy Wrocław oraz Jaworskie Stowarzyszenie UR.

W trakcie pikniku można było obejrzeć z zewnątrz i w środku m. im. wyrzutnię rakiet WR-40 „Langusta”, Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego „Liwiec”, kołowy transporter opancerzony „Rosomak”, MB Unimog z drużyną przeciwlotniczą, wóz dowodzenia WD Wolf. Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego wspinaczkowego i narciarskiego oraz stanowiska strzeleckie przygotowane przez Jaworskie Stowarzyszenie UR i 10 Brygadę Kawalerii Pancernej.

Goście pikniku byli częstowani grochówką wojskową podawana z kuchni polowej oraz mogli posłuchać wspaniałych pieśni patriotycznych, wojskowych i muzyki popularnej wykonywanych przez Orkiestrę Wojskową z Żagania oraz przez artystów z Klubu 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie „Głogowska Czwórka”. Swój występ zaprezentował zespół „Piękni Wiecznie Młodzi” z jaworskiego Stowarzyszenia Charytatywnego „DAMY RADĘ”.

Na najmłodszych uczestników czekało malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia, plener plastyczny „Obrazek dla żołnierza” przygotowane przez JOK, a także spektakl „Piraci i skarb pustyni”.

print