[foto]: Jawor jeszcze bardziej zielony

18.04.2018r.

W duchu wiosennego pobudzenia i przypływie energii jaworzanie mogą pozbyć się zbędnej makulatury, puszek czy plastikowych butelek i zamienić je na… sadzonki żywych rośli.

Akcja „Zielonym do góry” to nowy pomysł na zachęcenie mieszkańców do segregowania odpadów a przy okazji upiększenie przydomowych ogródków czy balkonów.

– Zalegające śmieci to problem, na który skarżymy się niestety coraz częściej. Poprzez tę akcję chcemy zachęcić jaworzan, by chętniej segregowali odpady i jeszcze aktywniej dbali o swoje otoczenie. Wiosna w pełni, więc zależy nam, aby w naszym mieście było zielono i kwitnąco nie tylko na terenach publicznych, ale również na prywatnych posesjach, działkach czy ogródkach mieszkańców – mówi Emilian Bera, Burmistrz Miasta Jawora.

Jak widać, Jawor mocno stawia na zieleń i ekologię. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie na terenie miasta powstało wiele ukwieconych skwerów, a władze miasta i sam burmistrz wspólnie z mieszkańcami chętnie angażują się w proekologiczne przedsięwzięcia, jak np. sadzenie drzew w parku miejskim.

print