[e-legnickie.pl]: Piłkarska Kuźnia rośnie w siłę

28.02.2018r.

JAWOR. Wtorek 27 lutego powinien być przełomowym dniem dla jaworskiej piłki nożnej. MRKS Kuźnia Jawor i UKS „Javoria” Jawor połączyły siły i od początku rozgrywek występują pod jednym szyldem „Kuźnia” Jawor. Przedstawiciele obu klubów podpisali dziś w Ratuszu umowę partnerską i oficjalnie przypieczętowali piłkarską fuzję.

– Chcemy, żeby jaworska piłka nożna rozwijała się coraz lepiej. Współpraca może przynieść wiele pozytywnych efektów – mówili Dariusz Szeliga, prezes MRKS „Kuźnia” Jawor i Mariusz Suchecki, prezes UKS „Javoria” Jawor.

Z tej decyzji zadowolony jest burmistrz Emilian Bera, który podkreślił, że jest to nowy etap w historii Kuźni, zarazem szansa na budowę silnego piłkarskiego klubu, z mocnym szkoleniem dzieci i młodzieży.

– Młodszym kibicom i mieszkańcom Jawora przypomnę, że był taki czas w polskiej piłce ligowej , ze jaworska Kuźnia grała w 3 lidze centralnej – mówi Emilian BERA, burmistrz Jawora. – Decyzja o połączeniu obu piłkarskich klubów w moim odczuciu jest początkiem realnej do odzyskania świetności i trzymamy kciuki za sukces tego projektu. Nie musimy ogłaszać światu, że tworzymy Akademie Piłkarską, bo do tej pory trenerzy Kuźni i Javorii wykonywali znakomitą robotę szkoleniową. Potrafi to robić na Dolnym Śląsku np. Dzierżoniów – potrafić będzie i Jawor. Jako gmina doceniamy to i naszym celem jest stwarzania warunków do …wykuwania kolejnych piłkarskich talentów w naszym mieście.

Oba kluby mają dużo doświadczenia, pomysłów i wiele zrobili dla lokalnej piłki. – Jestem przekonany, że piłka nożna w Jaworze najgorsze ma już za sobą a na połączeniu zyskają wszyscy – piłkarze, trenerzy, zawodnicy oraz kibice – mówił Zdzisław Urban, wieloletni działacz „Kuźni” Jawor, zarazem Honorowy Obywatel Miasta Jawora, który również był obecny podczas podpisania umowy.

Dzisiaj najbardziej znanym wychowankiem jaworskiego futbolu bez wątpienia jest napastnik Damian KOWALCZYK, który gra w 1 lidze w barwach Chrobrego, a forma w zimowych sparingach pokazuje iż może być objawieniem piłkarskiej wiosny w 1 lidze. Z kolei specjaliści piękną przyszłość piłkarską wróżą młodziutkim zawodnikom obecnie grającym w Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin.

Ilu zawodników będzie w połączonym klubie? W tej chwili będzie to 20 zawodników juniorów młodszych, 20 zawodników trampkarzy, dwa zespoły młodzików, co daje łącznie 35 zawodników. Przejęte zespoły Javorii orlików, żaków i skrzatów łącznie dają 60 zawodników. W sumie w zespołach dziecięco-młodzieżowych będzie się szkolić i grać w rundzie wiosennej 135 osób! Doliczając do tego pierwszą drużynę z ponad 20 zawodnikami i rezerwy juniorsko-seniorskie (20 zawodników) daje to około 170 czynnych piłkarzy i piłkarek. Nie trzeba dodawać, że fuzyja to także …oszczędności. Do tej pory młody wychowanek Javorii mógł spokojnie grać w Kuźni pod warunkiem iż Kuźnia zapłaci za niego słona opłatę w Okręgowym Związku Piłki Nożnej…

Piłka nożna w Jaworze prowadzona jest także w Piaście Jawor, ale klub ten nie przystał na zaproszenie do połączenia się z Kuźnią.

 

http://e-legnickie.pl/sport-z-regionu/sport-jawor/14619-pilkarska-kuznia-rosnie-w-sile

print