Być jak Ignacy – Ekologia

25.01.2021r.

Szkoła Podstawowa nr 5 znalazła się wśród laureatów I etapu V edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Być jak Ignacy. Otrzymaliśmy tytuł Naukowej Szkoły Ignacego oraz atrakcyjne nagrody. Dzięki eksperymentom i fascynującym zabawom kreatywnym, nauka o energii stała się dla uczniów niezwykłym doświadczeniem. Koła Naukowe Super Green oraz Młodzi Nobliści z zapałem przystąpiły do realizacji drugiego etapu programu poświęconemu ekologii. Składa się on z czterech bloków tematycznych: powietrze, woda, odpadki i bioróżnorodność.

Do końca stycznia uczniowie wraz ze swoimi opiekunami przygotowują obszerny projekt ekologiczny związany z problemem oszczędzania wody, który jest zadaniem konkursowym drugiego etapu.

Nasze codzienne zachowania mogą sprawić, że środowisko, w którym żyjemy, będzie czyste i zdrowe. Szkoła przystępując do projektów dba o to, aby edukacja ekologiczna rozpoczynała się od najmłodszych lat, by wykształcone w dzieciństwie zachowania towarzyszyły dzieciom także w ich dorosłym życiu.

print