Burmistrz z wizytą u najstarszych mieszkańców Jawora

20.01.2018r.

Z Dnia Babci i Dziadka Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera udał się z wizytą do najstarszej jaworzanki pani Julii Glabuś, która w tym roku skończy 99 lat, oraz najstarszego jaworzanina pana Jana Jaśkowiaka – lat 97. Jubilaci, mimo sędziego wieku, nadal są pełni energii i chętnie opowiadali o swoim bogatym życiu. Pani Julii i panu Janowi życzymy wszelkiej pomyślności, niesłabnącej energii oraz 200 lat życia w zdrowiu i samych pogodnych chwil.

To była bardzo miła wizyta i ogromna radość, że mogłem osobiście spotkać się i złożyć życzenia najstarszym mieszkańcom Jawora. Z wielką uwagą słuchałem wszystkich opowieści z życia pana Jana i pani Julii, którzy są żywymi świadkami historii. Z całego serca życzę wszystkim babciom i dziadkom wielu lat zdrowia, samych pogodnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, pociechy z wnuków oraz niesłabnącej energii do spełniania swoich marzeń – życzył Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora.

Pan Jan to działacz społeczny i wieloletni prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Najstarszy jaworzanin był bardzo wzruszony odwiedzinami i chętnie opowiadał o historii swojego życia. Mimo 97 lat i przeżycia piekła wojny nadal cieszy się dobrym zdrowiem. Pani Julia skończy mimo upływu lat nadal czuje się bardzo dobrze. Najstarsza jaworzanka była bardzo wzruszona wizytą gości i zwierzyła się, że czuje się zdrowo, a w pogodne dni lubi spacerować po Parku Pokoju.

print