Agnieszka Dobkiewicz – Mała Norymberga

10.09.2021r.

Każdy kolejny wrzesień przypomina nam o wybuchu II wojny światowej i o ludzkich tragediach, które wówczas miały miejsce. Aby nie uległy zapomnieniu Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworze zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Dobkiewicz pod hasłem „Mała Norymberga”, która przybliży losy więźniów Gross Rosen. Odbędzie się ono w środę 15 września o godzinie 18:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni.

Agnieszka Dobkiewicz jest dziennikarką związaną z Dolnym Śląskiem. Współpracuje m.in. z „Gazetą Wyborczą”, gdzie promuje historię regionu, kieruje także Fundacją Idea zajmującą się promocją dolnośląskich dziejów.

W którymś momencie natknęła się w powojennym egzemplarzu “Wiadomości Świdnickich” na notatkę, która wzbudziła w niej chęć dokładniejszego poznania historii obozu Gross-Rosen. Podjęła dziennikarskie śledztwo. Na przestrzeni kilku lat zbierała i opracowywała materiały. Na ich podstawie powstały dwie książki: „Mała Norymberga. Historie katów z Gross-Rosen” oraz „Dziewczyny z Gross-Rosen. Zapomniane historie z obozowego piekła”.

Plakat wydarzenia

print