1,5 mln złotych dotacji przekazano już mieszkańcom Jawora!

06.12.2021r.

Szanowni Jaworzanie,

w ramach realizacji projektu „Modernizacja systemów grzewczych oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w celu zwalczania emisji kominowej na terenie Gminy Jawor”, wciąż można ubiegać się o zwrot części kosztów ponoszonych na wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne gazowe bądź pompy ciepła. Trwa III nabór wniosków, a można je pobrać a następnie złożyć w UM Jawor, stanowisko nr 1 w BOK, do 13 grudnia 2021 r. Wniosek dostępny jest także pod adresem: https://jawor.pl/iii-nabor/.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że w edycjach I i II już 116 osób otrzymało zwrot nakładów poniesionych na wymiany pieców. W okresie od kwietnia do listopada bieżącego roku Gmina Jawor przekazała na konta mieszkańców blisko 1,5 miliona złotych!

A są to kwoty niebagatelne, gdyż średnio wypłacane jest od 7 do 17 tysięcy złotych. Warto zatem dbając o środowisko i jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy, zadbać także o swój portfel.

Gorąco zachęcam właścicieli mieszkań i domków z terenu Jawora do uczestnictwa w naszym projekcie. Gratuluję jednocześnie tym z Państwa, którzy już otrzymali dofinansowanie.

 

Z wyrazami uszanowania,

Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera

print