[OSP Jawor]: Strażacy podsumowali rok

28.01.2019r.

Zebranie sprawozdawcze strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze to okazja do podsumowania roku, a także podziękowań i wyròżnień. W 2018 roku Gmina Jawor przeznaczyła 93 tys. zł na zapewnienie utrzymania gotowości bojowej jednostki.

Dziękuję za Waszą pełną oddania służbę. To Wy druhny i druhowie swoją gotowością udowadniacie, że finansowanie działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworze jest najlepszą inwestycją w bezpieczeństwo mieszkańców. Jesteśmy z Was dumni i życzymy samych pozytywnych dni.

Cieszy mnie bardzo liczny udział Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, gdyż w ten sposób dbamy o przyszłość jednostki, o Waszych następców. – Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera

Wspólnie z wiceburmistrz Agnieszką Rynkiewicz oraz przewodniczącym Komisji Porządku Publicznego Rady Miejskiej Łukaszem Tomaszewskim podziękowaliśmy strażakom za Ich służbę na rzecz mieszkańców Jawora, doceniając zaangażowanie w ratowanie życia, zdrowia i mienia, a także pomoc podczas organizacji licznych imprez miejskich na terenie miasta.

W 2018 r. główna działalność OSP Jawor, a przede wszystkim Jednostki Operacyno-Technicznej skupiała się na zabezpieczaniu miasta z chwilą wyjazdów Jednostki Ratowniczo Gaśniczej KP PSP poza teren Jawora. Łącznie było to 170 zabezpieczeń oraz 70 wyjazdów strażaków ochotników do działań ratowniczych.

print