Jaworzanie oddali hołd Powstańcom

02.08.2019r.

 W 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego Mieszkańcy Jawora licznie oddali hołd Powstańcom. Na ulicach na kilka chwil zamarł ruch, ludzie w zadumie słuchali dźwięku syren alarmowych. Wielu Mieszkańców zebrało się także pod pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego, by wspólnie z władzami miasta uczcić pamięć poległych i zamordowanych podczas powstańczego zrywu, składając wieńce i kwiaty, a także zapalając znicze.

Wśród zebranych i oddających hołd był Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera wraz z Zastępcą Eweliną Szynkler, samorządowcy Gminy Jawor, Radni Rady Miejskiej z klubów: EB Razem, Bezpartyjni Samorządowcy, Komitet Prawa i Sprawiedliwości, Klub Gazety Polskiej Jawor, Platforma Obywatelska, samorządowcy Powiatu Jaworskiego ze Starostą Anetą Kucharzyk, przedstawiciele Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Krąg Seniorów ZHP Złota Lilijka, a także Dyrektorzy i Pracownicy jaworskich instytucji kultury.

Wszyscy bez względu na wiek, płeć i ponad jakimikolwiek podziałami z powagą odśpiewali hymn „Mazurek Dąbrowskiego”, wysłuchali informacji o Powstaniu Warszawskim. – Jestem dumny, że tak wielu Jaworzan przyszło uhonorować i oddać cześć Powstańcom, jestem wdzięczny, że są wśród nas najmłodsi z biało-czerwonymi flagami.

Pokrzepiające jest, że pamięć o Poległych trwa w nas nadal – powiedział Emilian Bera. Chwała żołnierzom Armii Krajowej, chwała Powstańcom Warszawskim, Chwała wszystkim Żołnierzom akcji „Burza”.

 

[wpcdt-countdown id=”7206″]
print