100.rocznica urodzin Jana Pawła II

18.05.2020r.

Dziś mija setna rocznica urodzin Jana Pawła II, Honorowego Obywatela Miasta Jawora od 2010 roku. 18 maja 1920 roku w Wadowicach ok. godz. 17:30 przyszedł na świat Karol Wojtyła.

??Papież Polak głośno mówił o krzywdach ludzkich, stawał w obronie słabszych i biednych, otwierał serce dla chorych i potrzebujących. Był nauczycielem dobroci i miłości dla bliźniego, uczył jak wytrwać w wierze i nadziei.

Zapraszamy również do uczestniczenia we Mszy Świętej (również online), która odbędzie się i będzie transmitowana o godz. 19:00 z Parafii Matki Boskiej Różańcowej. Eucharystia zostanie odprawiona w intencji zdrowia wszystkich mieszkańców Jawora – z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. Podczas Mszy Świętej będzie można obejrzeć obraz Św. Jana Pawła II, który został wykonany ze zdjęć, które Jaworzanie przekazali ze swoich podróży do Watykanu, czy też uczestniczenia w pielgrzymkach Jana Pawła II do Polski.

„Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać”

                                                                                       Jan Paweł II

print