Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium.

13.04.2021r.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK”, wspólnie z globalnym liderem w branży inteligentnych technologii energetycznych, firmą SolarEdge Technologies (Poland) sp. z o.o., zapraszają Państwa na kolejne z cyklu bezpłatne webinarium o zaawansowanych systemach fotowoltaicznych i efektywności energetycznej w nowoczesnych przedsiębiorstwach, tytułem drugiego spotkania online z naszymi ekspertami:

„Bezpieczeństwa systemów PV, czyli rozsądne i bezpieczne inwestowanie w instalacje fotowoltaiczne”, które odbędzie się już 15 kwietnia 2021 r. w godz. 10:00 – 12:00Prosimy o przekazanie zaproszenia do osób odpowiedzialnych za w/w obszar w Państwa przedsiębiorstwie.

W programie:

  • Tomasz Szejnoch, Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group o „Ryzyku ubezpieczeniowym w eksploatacji instalacji fotowoltaicznych i odpowiedź ubezpieczyciela”, gdzie dowiesz się na co zwrócić uwagę, przy ubezpieczeniach systemów fotowoltaicznych oraz przekazane zostaną informacje z zakresu:

– przegląd zagrożeń towarzyszących użytkowaniu instalacji, problemy podczas akcji ratowniczej,

– przyczyny szkód w ujęciu statystycznym – wykresy i dane liczbowe z największego rynku niemieckiego,

– przykłady szkód na zdjęciach,

– omówienie specjalistycznych warunków ubezpieczenia dla fotowoltaiki, pierwszych na polskim rynku, przewagi rynkowe,

– co obejmuje odszkodowanie.

  • Monika Hyjek, ROCKWOOL Polska sp. z o.o. o „Bezpieczeństwie pożarowym wielkopowierzchniowych dachów płaskich”, gdzie przedstawione zostaną informacje w zakresie:

– dachy a pożar – podstawowe wymagania Warunków Technicznych,

– przykładowe detale wykonawcze połączenia ściany, oddzielenia ppoż. z dachem,

– przygotowanie dachu pod instalację fotowoltaiczną.

  • Michał Marona, SolarEdge Technologies (Poland) sp. z o.o. o „Tematyce bezpieczeństwa i podejmowania słusznych decyzji na etapie projektowania”, gdzie coraz większa świadomość odnawialnej energii słonecznej jako opłacalnej alternatywy dla sieci opartej na węglu sprawia, że coraz więcej firm wdraża systemy fotowoltaiczne. Tego typu instalacje uważa się za mądre inwestycje długoterminowe odporne na potencjalny wzrost zużycia energii, przynoszące szybki zwrot z inwestycji i potrafiące zapewnić znaczne oszczędności kosztów energii elektrycznej w całym okresie eksploatacji systemu. Ogólnoświatowe zainteresowanie energią słoneczną umocniło jedynie przedstawicieli branży energetycznej w przekonaniu, że bezpieczeństwo systemów fotowoltaicznych jest priorytetem. Przy milionach systemów fotowoltaicznych instalowanych na całym świecie, potwierdzone ryzyko pożaru jest bardzo niskie. Słońce znajdujące się blisko zenitu przesyła energię, która zasila konwencjonalne moduły fotowoltaiczne uzyskujące wysokie napięcia prądu stałego, więc energia elektryczna jest dostępna w instalacji nawet podczas awarii sieci. Aby zmaksymalizować ochronę ludzi i mienia w mało prawdopodobnym przypadku pożaru lub innego zagrożenia, systemy fotowoltaiczne należy zatem wyposażać w mechanizmy zabezpieczające, dostępne już na poziomie modułu.

Link do rejestracji: https://wsseinvestpark.clickmeeting.com/grupa-zakupowa_bezpieczenstwa-systemow-pv-rozsadne-i-bezpieczne-inwestowanie-w-inst-fotowoltaiczne/register?_ga=2.118966345.1720155150.1617687998-1816579327.1585910442

print