Seniorom 75+ miasto przekaże maseczki ochronne na twarz

26.03.2020r.

? Informuję, że zostały już dostarczone maseczki do osób chorych onkologicznie. Kolejne zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Moi drodzy, po udanej akcji dla osób chorych przedstawiam kolejną propozycję miasta⤵️

Przekażemy starszym mieszkańcom Jawora w wieku powyżej 75 roku życia maseczki wielokrotnego użytku.
Materiałowe z możliwością wymiany (wyprania) wkładu posłużą jako jedno z zabezpieczeń przed koronawirusem. Będziemy też prosić i wymagać, aby zakładanie tych masek było obowiązkowe w codziennych aktywnościach naszych seniorów.

☎️Każdy senior może liczyć na nasze wsparcie przy zakupach spożywczych czy leków infolinia: 732 623 658 ??? Nie ma potrzeby wychodzenia z domu

Będą rozdawane za pośrednictwem wolontariuszy i organizacji NGO, którzy zgłosili się do mnie; poprzez pracowników MOPS i wszystkich ludzi dobrej woli.
System dostawy mamy już skutecznie opanowany?

Prosimy zgłaszać potrzebę otrzymania maseczki dla osoby 75+⤵️

infolinia UM:
☎️76 870 24 89
☎️76 870 22 09

Maseczki dostarczymy możliwie najszybciej (w ciągu 3-4 dni).

„Co 6 osoba w naszym kraju wkroczyła w wiek senioralny a przeszło 2,5 miliona osób osiągnęło 75 rok życia. Niestety, rozwijająca się na świecie epidemia SARS-CoV-2 sprawia, że życie seniorów jest szczególnie zagrożone” – czytamy w apelu Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce i Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii.

Apel o wsparcie seniorów skierowany jest także do ich otoczenia: rodziny, przyjaciół, sąsiadów, a także psychologów, farmaceutów i pracowników socjalnych.

Seniorze zostań w domu

print