[e-legnickie.pl]: Z Jawora do Wrocławia pojedziemy bez przesiadek Drukuj zawartość bieżącej strony

28.02.2018r.

JAWOR. Władze samorządowe Jawora, w odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców i w celu zwiększenia ruchu turystycznego, zabiegają o utworzenie bezpośredniego połączenia kolejowego relacji Jawor-Wrocław. W Jaworze aktualnie remontowany jest zabytkowy dworzec PKP, a w planach jest również utworzenie przystanku kolejowego przy krytej pływalni „Słowianka”. Utworzenie bezpośredniego połączenia byłoby dużym ułatwieniem dla studentów, pracowników i turystów oraz sprawiło, że jaworski dworzec kolejowy znów tętniłby życiem.

Nawet najpiękniejszy dworzec kolejowy bez korzystnych połączeń dla pasażerów nie sprawi, że z podróży koleją będą chętniej korzystać mieszkańcy Jawora. Świadomość tego problemu ma burmistrz Miasta Chleba i Piernika Emilian Bera, który zabiega o bezpośrednie połączenie kolejowe, czyli bez przesiadek z Wrocławiem – stolicą naszego regonu.

– W Jaworze trwa aktualnie remont dworca – mówi Emilian BERA, burmistrz Jawora. – Zabiegałem w PKP o wpisanie tego zadania w plany inwestycyjne, żeby miasto korzystało z jego walorów. Wcześniej na moją prośbę zostały usunięte budki sklepowe, powstał nowy skwer naprzeciw dworca. Wszystkie te działania miały na celu nie tylko uratowanie niszczejącego, zabytkowego budynku dworca, ale przede wszystkim na stworzenie komfortowych warunków do obsługi podróżnych. Wyremontowany dworzec na pewno będzie atrakcyjną wizytówką Jawora. Jednak aby ten obiekt tętnił życiem, a nie stał pusty, potrzebne jest m.in. bezpośrednie połączenie z Wrocławiem. Byłoby to niezwykłe ułatwienie, oszczędność czasu dla mieszkańców, którzy mogliby go wykorzystać np. na przygotowanie się do zajęć na studnia czy lekturę ulubionej książki – podkreślił Burmistrz Miasta Jawora.

Władze Jawora chcą kontynuować dialog z Kolejami Dolnośląskimi. – Na początek składamy propozycję uruchomienia dwóch kursów np. porannego i wieczornego – dodaje Emilian BERA. – Widząc gigantyczny postęp dolnośląskiego przewoźnika wierzymy, że wspòlnymi siłami stanie się to możliwe .

 

http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/jawor/14605-z-jawora-do-wroclawia-pojedziemy-bez-przesiadek