[Objazdowe Kino Visa]: Maraton Oskarowy

11.02.2019r.

Przedstawiamy „Maraton Oskarowy w Kinie Visa”, w ramach którego wyświetlane będą trzy gorące tytuły, nominowane do tej najważniejszej nagrody w filmowym świecie.

„Vice” – historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.
✅https://www.filmweb.pl/film/Vice-2018-797516?ref=ls_d_0_vice

„Green Book” – Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na Głębokie Południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa z pozoru nieprzystające do siebie światy.
✅https://www.filmweb.pl/film/Green+Book-2018-809630

„Zimna wojna” – Twórcy nagrodzonej Oscarem Idy przeniosą nas do lat 50. i 60. XX wieku, stalinowskiej Polski i budzącej się do życia Europy. Na tym tle rozegra się historia wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Jednym z głównym bohaterów filmu będzie… muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.
✅https://www.filmweb.pl/film/Zimna+wojna-2018-764039