Kocia Odkrywalnia Tajemnic

07.06.2019r.
print

Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w sobotę 8 czerwca Oddział Dziecięco-Młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworze organizuje „Kocią Odkrywalnię Tajemnic” dla 5-6-cio letnich czytelników.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia i w okolicach tej daty zazwyczaj w jaworskiej bibliotece odbywały się książkowe bale. Jednak w tym roku ze względu na strajk w placówkach oświaty termin został przesunięty. Mamy nadzieję, że mimo wszystko będzie udany.

Już od kilku już lat nasza biblioteka aktywnie włącza się w organizowanie twórczych działań wokół książek związane z obchodami Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Doświadczenia z poprzednich lat, to sobotnie spotkania otwarte organizowane pod hasłami: Bal u Królowej Ksiażki (2016), Urodzinki u bajkowej rodzinki (2017) i Czarująca Baba-Jaga (2018).

Nie inaczej będzie w tym roku. Biblioteka zaprasza na spotkanie pod hasłem „Kocia Odkrywalnia Tajemnic”. Animacje czytelnicze będą bazowały na książkach polskich autorów, których głównymi bohaterami są koty, m.in. Filemon (z książkę autorstwa Sławomira Grabowskiego) oraz Mlekot, Mrukot i Myszkot z książki „Kocia Odkrywalnia tajemnic” Iwony Czarkowskiej.

Zajęcia kierowane do dzieci 5-6 letnich, obowiązują zapisy oraz przebrania związane z tematem przewodnim.

print