Wspólne góry – wspólna jazda

18.07.2018r.

We wrześniu rusza  projekt edukacyjny pn. Wspólne góry – wspólna jazda skierowany do  grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Na realizację przedsięwzięcia Gmina Jawor otrzymała ponad 80 tyś złotych. Głównym celem projektu jest kontynuowanie i dalszy rozwój współpracy pomiędzy zaprzyjaźnionymi szkołami z Jawora i Turnova.

Z czeskim partnerem Szkoła Podstawowa nr 5 współpracuje już wiele lat. Pierwszy transgraniczny projekt zrealizowany był  w 2006 r., od razu po nim odbyły się kolejne projekty o różnej tematyce: ekologia, wychowanie multikulturalne, wychowanie globalne, działania sportowe w postaci kursów narciarskich i sportów wodnych.

W ramach tegorocznego  projektu  w dniach 10-14 września  – 30 osobowa grupa uczniów z jaworskiej Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej z Turnova będzie uczestniczyła w: 5-dniowym kursie rowerowym w Jakuszycach, wyjeździe do Świeradowa Zdroju na trasy rowerowe Singletrack, szkoleniu z zakresu jazdy na nartorolkach terenowych, prelekcji dot.  bezpiecznego poruszania się rowerzystów i turystów w górach, szkoleniu z zasad i przepisów ruchu drogowego, wyjeździe na basen, wycieczkach  pieszych w góry, konkursie – wyścigu rowerowym.  W grudniu dzieci spotkają się na 3-dniowym kursie narciarstwa biegowego w Jakuszycach, który będzie spotkaniem podsumowującym projekt. W trakcie wspólnego pobytu  dzieci poznają  się wzajemnie, znajdują wiele wspólnych tematów i  działań które  ich łączą.

 

Projekt „Wspólne góry – wspólna jazda” jest współfinansowany ze środków

Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa

print