Wręczenie nagród w konkursie Eko Gwiazda

03.02.2018r.

W sali im. Berty Benz w Muzeum Regionalnym w Jaworze odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie Eko Gwiazda 2017. W jaworskiej edycji konkursu zwyciężył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Autorami wyróżnionego przez jury filmu „Ekologiczna strona mocy” zostali Marcin Wojtaś i Wiktoria Kulik, którzy pracowali pod opieką pani Grażyny Maciak. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk dr Andreasa Schenkela, dyrektora jaworskiej fabryki Mercedesa oraz Pani Bogumiły Wendy, sekretarza Starostwa Powiatowego w Jaworze bilety na wycieczkę do Muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

Celem konkursu było zaprezentowanie przez młodzież w jaki sposób należy dbać o środowisko naturalne, jak przez nasze codzienne zachowania możemy zadbać o otaczający nas ekosystem i jak skłonić innych, na przykład do niewyrzucania do lasu wysłużonych baterii czy akumulatorów. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem Starosty Jaworskiego.

W uroczystości wśród zaproszonych gości udział wzięli m. in.: Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora, Agnieszka Rynkiewicz, zastępca Burmistrza Miasta Jawora, Monika Żmijewska, sekretarz Gminy Jawor, Wiesław Szymczyk, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia oraz Iwona Żmuda, inspektor ds. ochrony środowiska w Urzędzie Miejskim w Jaworze.

– Serdecznie dziękuję Panu Prezesowi dr Andreasowi Schenkelowi, za wspieranie przedsięwzięć na rzecz rozwoju kultury w naszym mieście. Dziękuję również za dotychczasową, owocną współpracę, życzliwość i zaangażowanie w działania dla dobra mieszkańców Jawora. Liczę na kolejne wspólne projekty, które tak świetnie łączą świat kultury z biznesem – powiedział Emilian Bera, burmistrz Miasta Jawora.

Składamy serdeczne gratulacje dla zwycięzców konkursu. Życzymy niezapomnianych wrażeń podczas zwiedzania muzeum Mercedes-Benz w Stuttgarcie.

print