Wkrótce przy ul. Dworcowej remont chodnika

02.04.2019r.

Pamiętacie zniszczone pawilony handlowe przy dworcu? Już ich nie ma. Niebawem za sprawą gminy Jawor zniknie zniszczony chodnik.

Wkrótce przy ul. Dworcowej rozpocznie się przebudowa starego i krzywego chodnika na odcinku: od parkingu przy budynku dworca PKP w kierunku ul. Poniatowskiego.

Powstanie nowa, równa nawierzchnia z kostki brukowej, zlikwidowane zostaną pniaki z korzeniami, a w ich miejsce pojawią się ławki dla podróżnych. Zostanie zamontowana nowa wiata przystankowa, która będzie służyła oczekującym na bezpłatny autobus komunikacji miejskiej, ale także na autobusy obsługiwane przez PKS i busy należące do prywatnych przewoźników. Dzięki współpracy z firmą Tauron zostanie również wymienione oświetlenie uliczne na oszczędniejsze z lampami LED.

Jeszcze do niedawna przy ul. Dworcowej stały stare i niszczejące budki sklepowe, które dzięki zaangażowaniu Gminy Jawor zostały zlikwidowane. Co więcej, w ramach pozyskanych środków unijnych wykonano także nowy, zielony skwer przy ul. Kolejowej/Dworcowej. Przebudowa chodnika jest więc kolejnym krokiem w celu poprawy estetyki wokół jaworskiego dworca kolejowego.

W planach chcemy stworzyć w tym miejscu centrum przesiadkowe, gdzie ruch kolejowy i autobusowy będzie skoordynowany.

W tym celu zabiegamy o bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem oraz remont peronów. Wszystko po to, aby to miejsce, tak jak dawniej, znów tętniło życiem.

print