Wiwat maj, 3 maj!

04.05.2018r.

Biało- czerwono, patriotycznie i radośnie tak jaworzanie świętowali dzisiaj 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się od programu zaprezentowanego przez Zespół Tańca Narodowego i Estradowego KRĄG, zaśpiewał chór Albertówka, a laureatka konkursu, Nina Bander wygłosiła referat pt. “Rzecz o Konstytucji 3 Maja”. W uroczystościach udział wzięli Jaworzanie. Obecni byli lokalni samorządowcy, radni, a głos zabrał burmistrz Emilian Bera, który podkreślał wagę oraz patriotyzm dzisiejszego świętowania.

– Wszyscy z wielką dumą kierujemy swój wzrok na biało – czerwoną flagę, pamiętamy o tradycji i historii naszego kraju oraz wszystkich bohaterach, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. To dzięki nim teraz biało-czerwona może tak dumnie powiewać. W tym szczególnym dniu 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – tak pięknego dokumentu, pierwszego w Europie a drugiego na świecie, cieszmy się wolnością. Ma to szczególne znaczenie w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielkie podziękowania należą się dla nauczycieli, uczniów i młodego pokolenia, którzy tak aktywnie włączyli się w akademie, konkursy oddające szacunek do Konstytucji – mówił Emilian Bera.

Po występach odbyła się uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Św. Brata Alberta, którą odprawił   ks. Grzegorz Pawlak.  Zatroszczono się również o to, by uczestnicy obchodów trzeciomajowych posiadali na sercu przypięty biało-czerwony kotylion. Życzymy wszystkim mieszkańcom Jawora wspaniałego świętowania

print