Trwa remont ulicy Cukrowniczej

28.12.2017r.

Na ulicy Cukrowniczej trwają intensywne prace remontowe związane z uzbrojeniem Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej S-3 Jawor w sieć wodno-kanalizacyjną i remontem nawierzchni drogi, która stanowi niezbędny element infrastruktury strefy gospodarczej. Realizacja tej inwestycji to dobra informacja dla kierowców, ponieważ już wkrótce po spękanych betonowych płytach pozostanie tylko wspomnienie. Nowa droga pozwoli przede wszystkim odciążyć cały teren Jawora od ruchu samochodowego i przenieść go na ul. Cukrowniczą, daleko poza centrum miasta.

Ulica Cukrownicza stanowi bardzo ważny „łącznik” dla Jawora z drogą DK3 i powstającą właśnie S3. Zbliżając się do Jawora od północnej strony, zarówno mieszkańcy jak i goście, czy to w celach turystycznych, czy biznesowych, będą mieli możliwość dotarcia do centrum nowoczesną, najwyższej jakości drogą.

Koszt remontu wyniesie ponad 12 milionów złotych, z czego ponad 10 milionów, pochodzi z dofinansowania uzyskanego przez Gminę Jawor z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

print